Pomyślę później.

Wpis

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Chcesz to sprawdzić? Odradzam!

Zeszły weekend obfitował w świetne kawałki. Laikike1 i Ten Typ Mes – panowie, jesteście WIELCY!

 

   Chciałabym, by co tydzień wychodziła choć jedna tak dobra produkcja, by chcieć napisać o niej kilka słów. Niestety zazwyczaj jesteśmy zalewani, drodzy słuchacze, strasznym gównem.  W dobie internetu, Facebooka dostajemy mnóstwo muzyki. Każdy przecież może zostać raperem (napisałam nawet przepis jak, zapraszam  tutaj: http://pomyslepozniej.blox.pl/2013/03/Recepta-na-rap.html). Nie każdy jednak powinien zajmować się pisaniem tekstów pod bit.

 

beka z rapsów

 

Czego na pewno nie polecam sprawdzić?

 

   Zacznijmy od Małolata. Warszawski raper pracuje właśnie nad swoją nową płytą, która ma wyjść na jesieni. Rozumiem, że Ameryczka, Asapy i Kendriś, ale kurwa (!!!) singiel „Horyzont” jest po prostu asłuchalny. Ciekawa jestem czy Małolat jest nadal zadowolony z tego kawałka. Utwór nadal jest na YouTube, więc chyba raper w dalszym ciągu jest przekonany o swojej zajebistości – zupełnie niesłusznie. Mam niewielką nadzieję, że jego nowe wydawnictwo nie będzie utrzymane w takim klimacie co „Horyzont”, ale jak wiadomo „pieniądze rządzą wszystkim wokół mnie #RAJFAJZEN”.

   Pozostając jeszcze na moment przy njuskulowych produkcjach, chciałabym z całego serduszka odradzić Wam słuchania polskich trapów z dupy. Polaczki, no nie wychodzi Wam to najlepiej. Nawijanie o koksie, którego w życiu nie widziało się na oczy jest po prostu słabe. Nie mogę zapomnieć także o hashtagach. W tym kraju nikt poza Dwoma Sławami nie potrafi tworzyć hashtagów, sorry. Czasem słuchając zwrotek polskich słegów, odnoszę wrażenie, że piszą te hashtagi pod przymusem, bo tak wypada. Wypadałoby jednak nie brać się za coś, czego się nie potrafi robić. ODRADZAM.

 

   Nie mogę tutaj nie wspomnieć o South Blunt System, ale tutaj już naprawdę krótko: POD ŻADNYM POZOREM NIE SŁUCHAJCIE ICH KAWAŁKÓW, A JUŻ NA PEWNO NIE ŚCIĄGAJCIE PŁYTY Z TORRENTÓW!!! Właściwie to z South Blunt System jest jak z PiKejem – jeśli słuchać, to tylko i wyłącznie dla beki, ale po minucie odsłuchu więdną uszy, to potwierdzone info.

 

   Na koniec Pompuj Rap 3. Moi drodzy, codziennie do sieci jest wrzucanych pewnie z kilkanaście zwrotek na owy konkurs. Przeraża mnie ilość zgłoszeń, ponieważ dobrych szesnastek jest jak na lekarstwo. Sama nie sprawdzam zwrotki dopóki kilku znajomych nie poleci mi jej. Wam radziłabym robić tak samo, a organizatorom konkursu szczerze współczuję. Ja nie dałabym rady przesłuchać nawet połowy z nadesłanych zwrotek.

 

   Mimo wielu klap na polskiej scenie rapowej, życzę Wam wyłącznie dobrej muzyki i liczę, że w tym roku trochę takich produkcji pojawi się na sklepowych półkach.

 

 

„Good people, good lovin’, good music in my life, it makes me happy, so happy”.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
2kru
Czas publikacji:
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 21:26

Polecane wpisy